Przejdź do
sklepu

Eksponuj piękno ciała - na różne sposoby

Sezon wakacyjny niedługo rozkwitnie w pełni. Niezależnie od tego, jak prezentuje się nasza sylwetka może ona zyskać odpowiednią oprawę dzięki dopasowanemu kostiumowi kąpielowemu. Moda plażowa w 2018 roku ponownie odwołuje się do trendów z przeszłości, nadaje im jednak nowe odsłony. Jaki strój kąpielowy wybrać?

Fason – kwestia podstawowa

Hitem tegorocznego lata są stroje jednoczęściowe. To fason prawdziwie uniwersalny - sprawdza się zarówno u pań bez wyraźnie zaznaczonej talii, jak i u tych o pełniejszych kształtach.
Wiele zależy od kolorystyki oraz wzoru. Najmodniejsze są klasyczne połączenia bieli i czerni, czerwieni i bieli, jednak również miłośniczki żywych, neonowych kolorów znajdą coś dla siebie. Popularnością cieszą się zarówno geometryczne wzory (ponowny hołd dla stylu retro), jak i nadruki - czy to w formie napisów, czy grafik.

Różnorodność można zauważyć także w sekcji strojów dwuczęściowych. Poza klasycznymi stanikami (stanowiącymi doskonałe rozwiązanie dla pań o większym rozmiarze biustu) na wybiegach można było dostrzec góry strojów w formie topów, odważnie wycięte bądź dziewczęce, przyozdobione falbankami. Dla mniej filigranowych kobiet interesującą propozycją są np. tankini - kostiumy dwuczęściowe zakrywające brzuszek lub stroje z materiałów modelujących sylwetkę. Oczywiście wspomagać można się także wyszczuplającym wzorem - ponadczasowymi podłużnymi pasami przywodzącymi na myśl styl marynarski.

Wyróżnij się dzięki szczegółom...

O unikalności konkretnego modelu decyduje wzór oraz wykończenie. Dla wszystkich miłośniczek ornamentów czy ozdób nadchodzący sezon z pewnością będzie udanym. Zarówno w przypadku jedno- jak i dwuczęściowych kostiumów można zauważyć nagromadzenie detali. Pojawiają się m.in. interesujące sposoby wiązań - zarówno przy staniku, jak i majtkach, koronkowe oraz siatkowe wstawki, odmienne faktury.

Stroje mogą w większym lub mniejszym stopniu eksponować figurę. W zależności zatem od tego, które z elementów chcemy wyeksponować możemy zdecydować się na bikini z koronki bądź też monokini, klasyczny, dwuczęściowy strój o bardziej zabudowanych elementach czy z dodatkową spódniczką. Wśród popularnych fasonów znajdują się również stroje z majtkami z podwyższonym
stanem - nawiązujące do mody lat 60 - tych.

Idealny strój na każdą figurę?

Wybierając kostium należy pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny fason, w którym każda pani będzie prezentować się zjawiskowo. Węższe ramiona, płaski brzuch oraz rozłożyste biodra
charakterystyczne dla osób o figurze gruszki najlepiej wyeksponuje dwuczęściowy kostium kąpielowy akcentujący biust - przy pomocy odpowiedniego deseniu, czy supermodnych sznureczków, koronek, siatkowych wstawek, falban.

Bardzo drobne panie mogą sobie pozwolić na jeszcze więcej szaleństwa. Części bikini wcale nie muszą być do siebie idealnie dopasowane pod względem wzoru czy koloru. Neonowe barwy przebijające spod siateczki, koszulki, wiązania na całej długości kostiumów - w tym roku niemal wszystko jest dozwolone. Figura typu jabłko, a więc z wyraźnie zaznaczonym brzuszkiem wcale nie musi oznaczać, że dwuczęściowy strój będzie niekorzystnie wyglądał. W sezonie 2018 można zdecydować się na rozwiązanie "połowiczne" - czyli kostium, który jest jednocześnie monokini (z przodu) i bikini (na plecach).

Do pływania czy do wyglądania?

Analizując pomysły projektantów trudno czasami oprzeć się wrażeniu, że niektóre z modeli są przeznaczone głównie do "prezentowania się", nie zaś pływania czy opalania się w nich. Eklektyzm współczesnej mody odzwierciedla się także w tym obszarze i poza niezwykle misternymi koronkowymi ornamentami, sznurkami układającymi się w fantazyjne wzory na dekolcie czy wycięciami, na rynku znajdziemy również kostiumy o prostszej konstrukcji, np. bikini ze sportową górą w formie topu czy jednoczęściowy strój z wbudowanym stanikiem. Doskonałym uzupełnieniem takich klasycznych, stworzonych do zabawy w basenie czy morzu strojów będą soczyste barwy oraz wzory - o takim wyborze panie w ubiegłych dekadach mogły tylko pomarzyć.